علی محمد حسام فر Ali Mohammad Hesamfar

وبسایت شخصی علی محمد حسام فر

گفتگوی گلشیفته فراهانی با گاردین

شهریور ۲۰, ۱۳۹۱, توسط hesamfar, دسته بندی دسته‌بندی نشده
"تبعید مانند مرگ است."
گلشیفته فراهانی در گفتگو با گاردین از شکنجه های اصغر فرهادی گفته و بستری شدن پدرش بعد از شنیدن خبر فیلم برهنگی او و مصایب مهاجرت. از مسلک کمونیستی پدرش و فریبندگی غربی ها.
مثل همیشه گفتگو با رسانه های خارجی، یه نکاتی داره که نمی دونی واقعا همینا مطرح شده و بوده یا اشتباه مترجمه یا جوگیری مصاحبه شونده.
نکات جالب مطلب گاردین:

گلشیفته:"وقتی اونها به یک عروسی عشایری در مرکز ایران رفته بودند، همه از هر نسلی، پیششون اومده بودند، دستاشون رو گرفته و گفته بودند: ناراحت نباشد ، ما گلشیفته رو دوست داریم"

..(بعد از منتشر شدن ویدیو) پدر او که یک کارگردان کمونیست تیاتر و مخالف هر دو رژیم شاه و (آیت الله) خمینی است، پنج روز حرف نزد و در اثر تکرار تهدیدات، راهی بیمارستان شد."این خیلی بد بود، نخستین باری بود که نمی تونست از من حمایت کنه.آتش سوزانی بود و خانواده م رو هم می سوزوند."
مهاجرت مثل مرگ می مونه، تا برای خودتون اتفاق نیفته درک نمی کنید چی می گم.همه ی دنیا می خواد شما رو یک قربانی ببینه، و شما رو سوق می دن تا حتا بیش تر از یک قربانی باشید، چون احساس خوبی از دیدن فلاکت شما پیدا می کنن. به همین دلیله که فرانسوی ها سوریه رو دوست دارند."
"اونا می گن بیاین! ما مراقبتون هستیم، بعد دهنتون رو سرویس می کنن و مدارکتون رو نمی دن.من فقط یک بازیگرم، می خوام کار کنم."
اون توضیح میده که چه جوری فرهادی برای فیلم درباره ی الی شنکجش می کرده ومجبورش می کرده تا صداش رو دو رگه کنه و هر روز نیم ساعت رو به دریای مازندران فریاد بزنه.
به دلیل ضربه‌ای که بازیگر دیگر در فیلم به او زد، پرده گوشش پاره شد اما کارگردان اجازه نداد تا انتهای روز بعد و پایان فیلمبرداری به بیمارستان بره. آنها دیگر از آن زمان با هم صحبت نکردند.
" اون دوست منه ولی دیگه نمی تونه با من حرف بزنه اون از ایران میاد و میره.و من یک شیطان هستم. سو ظن بخشی از ابزار ی است که با آن کنترلتان می کنند."
"از هر فیلمی زخمی در بدون دارم" این رو میگه و آستین ها و پاچه هاش رو بالا میزنه" هیچ حمایتی از بازیگرا نمی شه، اونا بدتر از سگ از سگ باهات رفتار می کنن، باید مثل برده کنی...هر فیلم مثل آخرین فیلمت می مونه."


One Comment

  1. سلمان |

    آیا واقعا\” باید بین بد و بدتر ، باید بدتر را انتخاب کرد؟ من شرم میکنم بگم ایشون ایرانی ودارای شخصیت ایرانی بوده.

    پاسخ دادن

خب ، نظر شما چیه؟