علی محمد حسام فر Ali Mohammad Hesamfar

وبسایت شخصی علی محمد حسام فر

تقدیر پرویز پرستویی از یک برنامه ی تلویزیونی

شهریور ۱۲, ۱۳۹۰, توسط hesamfar, دسته بندی دسته‌بندی نشده

 در بخش انتهایی آخرین برنامه ماه عسل۹۰، پرویز پرستویی روی خط تلفن برنامه آمد و ضمن تمجید از برنامه ماه عسل حرف‌های قابل تأملی می‌زند،

 به گزارش پارس توریسم ،متن كامل صحبتهای پرستویی را بخوانید:

همهٔ برنامه‌ها را دیدم و چون می‌دونم تو برنامه‌هایت می‌گویی سلام و علیك را بزارید كنار می‌خوام بدون مقدمه یك مطلب كوچك، اون كه احساس من در مقابل این برنامه است را برایتان عنوان بكنم.

سلام و خدا قوت به شما احسان علیخانی عزیز و تمامی همكارانتان كه به مدت یك ماه هر شب در برنامه خوبتان تلاش كردید و آدم‌ها یا بهتر بگویم انسان‌هایی را آوردید به مردم نشان دادید كه هر كدام با مسئله خاصی همراه بودند. مسائلی كه جامعه ما سالیان سال با اون‌ها رو به رو بودند و با هر كدام برخورد یا نگاه خاصی داشتند. یكی را با تمسخر، یكی را با ترحم، یكی را با تحقیر و یكی را با نفرت نگاه می‌كردند. اما حضور تك تك اون‌ها در برنامه شما به ما یاد دادند كه با آن‌ها چگونه برخورد كنیم. و اما خود اون‌ها بدون اینكه خودشان را سانسور كنند تمام اون چه كه در دل و ذهن و زندگیشان می‌گذشت و می‌گذرد را با ما صادقانه در میان گذاشتند.

شاید خیلی از این دست انسان‌ها كه در جامعه ما زندگی می‌كنند، گمنام و بی‌نام و با تنگ دستی روزگارشان را سپری می‌كنند اما هیچكدامشان دست كمك به طرف ما دراز نكردند چرا كه یاد گرفتند چگونه با امبد، مقاومت، بردباری، صبر، تحمل، دوست داشتن و عشق با مشكلاتشان كنار بیایند و امید را سرلوحهٔ زندگیشان قرار بدهند و فقط خدا را در نظر بگیرند. چیزی كه شاید خیلی از ما‌ها فراموشش كردیم.

 پرستویی سخنان‌اش را این طور ادامه داد:‌ همدیگر رو دوست نداریم، دل خوشی از هم نداریم، هرجور كه دلمون بخواد در مورد هر چیزی و هر كسی قضاوت می‌كنیم و بعضی‌ها رو با زبان تلخ و قضاوت‌های واهی تو ذهن و دل خودمون می‌كشیم‌شان. خوبه كه امید، انسان دوستی، گذشت، صبوری و از همه مهم‌تر خداپرستی رو از این‌ها یاد بگیریم. با همه مهربون باشیم و به درد هم بخوریم، همه رو از خودمون بدونیم و انقدر نسبت به همه چیز و همه كس بدبین نباشیم.

یك ماه گذشت، یك ماه نمونهٔ آدمهایی رو دیدیم كه هر كدامشان با مشكلات و مسائل خاصی روبه رو بودند. ببینیم ما از این به بعد چی كار می‌كنیم؟ این عزیزان به اندازهٔ همهٔ عمر به ما سر مشق دادند. امیدوارم ماهم تكالیفمان را خوب و بدون غلط انجام بدیم.

یادمون نره خواسته‌های بچه‌های بی‌سرپرست را، خانواده‌هایی كه پنج قلو دارند، مردی كه از اعتیاد برگشته، جوانی كه قتل كرده، پزشكی كه با سرطان كنار اومده، دوقلو‌های به هم چسبیده، مردی كه ایدز داره، زنان پایداری كه پای همهٔ سختی‌ها ایستادند، مادر چهار شهید و آزادگان و جانبازان گمنام.

و من در آخر سر تعظیم در مقابل هر كدام از مهمانانتان فرود می‌آورم كه به من یاد دادند چگونه می‌شود در مقابل سخت‌ترین مسائل زندگی ایستاد و به خدا نزدیك شد.

5 Comments

 1. علیرضا |

  سلام من عاشق پرویز پرستوییم چون واقعا انسان برعکس اکثر غریب به اتفاق بازیگران و هنرمندانی که من ازنزدیک دیدم و وقتی باهاشون سلام و علیک می کنی یه نگاه بهت می کنن و فکر می کنن چی شده و کی هستن و اگر عشقشون کشید و ازت خوششون اومد با سردی و بی احترامی باهات برخورد می کنن
  برعکس همشون پرویز پرستویی بی نظیره فوق و العاده خاکی و دوست داشتنیه
  ضمنا شباهت فوق العاده ای به پدر من داره

  پاسخ دادن
 2. افسانه |

  پرویز پرستویی ستاره بازیگران ایرانه خیلی دوستش دارم امیدوارم سایش حالا حالاها بالا سر سینمای ما باشه خدا بهش عمر طولانی بده و امیدوارم همیشه سلامت باشه .

  پاسخ دادن
 3. مصطفی زکائی |

  تورو خدا پیامم رو بذارید تو سایتتون این چندمین باره که پیام میدم.میخواستم بگم که من از ته قلبم پرویز پرستویی رو دوست دارم. وارزو میکنم که زیر سایه ی امام زمان محشور وسربلند وسرافرازتر باشه.یکی از بهترین ارزوهامه که با هاش صحبت کنم اما این ارزو برام هنوز براورده نشده.اقای پرستویی ای کاش میشد باهات صحبت کنم وبوسه براون پیشونیت بزنم.www.mostafazokaei99@yahoo.com

  پاسخ دادن

خب ، نظر شما چیه؟